Bakarat

Baccarat to jedna z najciekawszych gier karcianych, jakie mają do zaoferowania kasyna. Pewnie większość z nas zna ją z książek, ponieważ to ulubiona gra Bonda. Jamesa Bonda. To też ulubiona gra doświadczonych hazardzistów, dlatego, że jest równie opłacalna, co ryzykowna. Pomijając rzadko zdarzającego się remisa w bakaracie możliwe są tylko dwa wyniki: wygrana albo przegrana. O zwycięstwie decyduje przede wszystkim szczęście.

Zaletą baccaratu są proste zasady: krupier i gracz dostają po dwie karty z talii, po czym łączą ich punktację – ten, który osiągnie lepszy wynik, zgarnia całą pulę. W baccaracie, tak jak na przykład w blackjacku, nie mają znaczenia figury i kolory, najważniejsze są wartości punktowe przyporządkowane kartom. Przykład: 6 i 9 dają razem 5, a 6 i 7 dają 3.

W niektórych wariantach baccaratu, także klasycznej, jest czasem możliwość wylosowania jeszcze jednej karty. Prawdopodobieństwo wygranej w baccaracie wynosi aż 50% i co ciekawe, możemy obstawiać wygraną krupiera. To właśnie typowanie kto zwycięży, a nie sama rozgrywka, jest najciekawsze w baccaracie.

poker-chips-drink-cigar

poker-chips-drink-cigar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *