Bingo – hazard dla niedoświadczonych

Bingo to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zawsze chciały spróbować swojego szczęścia w kasynie, ale obawiały ryzykować większą gotówkę w grze w blackjacka czy ruletkę. Wartość głównej nagrody w bingo jest niższa niż we wspomnianych grach, dzięki czemu również sama gra jest bardziej asekuracyjna. To właśnie zdecydowało o ogromnej popularności bingo.

Reguły są dziecinnie proste. Każdy gracz dostaje kartę (planszę) z siatką zawierającą kombinację liczb, na której skreśla numery wylosowane w specjalnej maszynie. Zwycięzcą jest ten, kto na swojej karcie ułoży określony wzór (cover, ruchomy kwadrat czy wzór w kształcie litery L) i wykrzyknie: Bingo! Wygrana w bingo zależy przede wszystkim od szczęścia, jednak możesz zwiększyć prawdopodobieństwo zwycięstwa poprzez zakup większej liczby kart.

Warto zauważyć, że bingo to nie tylko rozrywka. W niektórych szkołach wykorzystuje się tę grę do celów edukacyjnych, na przykład do nauki języków obcych – w takim wypadku zamiast numerów na planszach umieszcza się wybrane słowa czy obrazki.

bingo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *